Dnes odštartovala výzva Nadácie Zastavme korupciu pre stredné školy na celom Slovensku na finančnú a nefinančnú podporu projektov, vďaka ktorým sa popasujú s odpisovaním, podvádzaním, protekciou či iným neduhom, ktorý ich trápi. Výzva pod menom FÉROVKA má motivovať ľudí, aby na školách vytvárali prostredie, v ktorom sa formujú čestní a férovo zmýšľajúci ľudia. Autorom projektu a účastníkom Férovky tak môže byť každý, komu na škole záleží. Učitelia, žiaci, rodičia.

Vybraný tím, ktorému sa podarí vďaka projektu znížiť mieru odpisovania, šikany alebo, naopak, zvýšiť počet študentov, ktorí sa aktívne zapájajú do chodu školy, získa atraktívnu odmenu. Cestu do Fínska, kde zažijú atmosféru školstva, ktoré patrí medzi najvyspelejšie na svete. Vedúci všetkých úspešných projektov navyše získajú aj odmenu od mobilného operátora a partnera projektu.

Nadácia Zastavme korupciu vyhlasuje túto výzvu na základe poznatku, že správne nastavenie hodnôt a vyhranenie sa voči neférovému správaniu v mladom veku neskôr pôsobí ako antikorupčné očkovanie.

Viac o projekte, ktorý sa koná pod záštitou prezidenta Andreja Kisku, nájdete na www.naferovku.sk.